2019’da Dikkat Edilmesi Gereken Arama Motoru Optimizasyon Trendleri

2019 seo trendleri

2019 seo trendleri


Arama Motoru Optimizasyonu Trendleri 2019

“Başarılı SEO, Google’ı kandırmakla ilgili değil. Google’ın kullanıcıları için en iyi arama sonuçlarını sunmak için Google’la ORTAKLAŞMA hakkındadır.”

2019’da SEO başarısına giden yol, yalnızca 2019’da ön görüşte olacak olan SEO trendlerinin farkındaysanız sorunsuz olacaktır.

SERP’in ilk sayfasında sıralamak ve müşterileri satışa kolayca dönüştürmek biraz karmaşık bir süreçtir, ancak roket bilimlerinde değildir. İnternet milyonlarca web sitesiyle karıştığı için, işletmelerin kendileri için çevrimiçi bir varlık oluşturmaları çok zor oldu.

Son on yılda, Arama Motoru Optimizasyonu, Dijital Pazarlamanın en seçkin stratejilerinden biri haline geldi. Bu nedenle, 2019’da SEO başarısı elde etmek için rekabette öne geçmek çok önemlidir.

Sektör liderlerinin 2019 yılında nelere dikkat etmeleri gerektiğini Arama Motoru Optimizasyonu eğilimleri hakkında söyleyeceklerine bir göz atalım.

1. Matthew Woodward, Genel Müdür, MatthewWoodward.co.uk

Google, rakiplerinize kıyasla kaç tıklama aldığınızı görecek ve sizi buna göre sıralayacaktır. Bu, 2019 yılı boyunca yararlanacağın bir strateji.

(a) Web Sitesi Hızı: 

Geçmişte, site hızımı artırarak kazancımı önemli ölçüde artırabildim ve 2019 boyunca bunu daha da ilerletmeye odaklanacağım. En iyi WordPress hosting firmalarının bulunduğu kapsamlı bir araştırma yaptım ve öğrendiklerimi avantajım için kullanacağım.

(b) Link Oluşturma:  

Gelecek yıl, SEO’nun temelini oluşturduğu için herkesin SEO stratejisinin bir parçası olması gerekir. Bütün gün ve gece bağlantı kurma hakkında konuşabilirim, ancak kullanabileceğim kelime sayısıyla sınırlıdır, bu yüzden gerçeklere ulaşalım.

Bağlantı kurma, Google’ın web sitelerini sıralamasında ana faktördür. Yalnızca bu değil, bağlantı oluşturma Google tarafından hızlı bir şekilde endekslenmenize yardımcı olur ve doğru yapılırsa (alakalı sitelerden gelen bağlantılara gönderme) web sitenize trafik çeker ve gelirinizi artırır.

Sitenize yönlendirdiğiniz her bağlantı, Google bir oy olarak görür. Bazı oylar, bağlantının nereden geldiğine bağlı olarak diğerlerinden daha büyüktür.

Birkaç farklı bağlantı kurma stratejisi kullanıyorum, ancak favorim diğer halkların bağlantılarını çalmak. Hangi web sitelerinin rakiplerinize yönelik bağlantıları olduğunu bulun ve onlarla iletişime geçin. Rakiplerime casusluk yapmak ve onların geri bağlantılarının nereden geldiğini bulmak için Ahrefs kullanıyorum.

Bu yüzden sadece özetlemek gerekirse, 2019’da zengin snippet’lere, site hızına ve iyi eski sadık bağlantı oluşturmaya özellikle dikkat edeceğim.

2. Maria Johnsen, Yönetmen, Golden Way Media Limited

Web 3.0 için hazır olmaları için şirketlere yardım ediyoruz ve farkındalığı artırıyoruz. Bu, 2019’da daha belirgin olacak. 2020’de, SEO daha az zaman harcayan ve karmaşık hale geldiğinde, web 4.0 aka smart web’e tanık olacağız. Makalemde burada açıkladım:

2019’daki eğilim aşağıdaki gibi olacaktır:

(a) Kaliteli Web Tasarımı Önemlidir:  

Çok amaçlı SEO ve mobil uyumlu şablonlar, eski olanlardan daha iyi performans gösterir. Şablonlarınız, web sitenizi daha sık ziyaret etmek ve iç sayfalarınızı arama sonuçlarında sıralamak için arama motorunun botlarını tetikleyecek şekilde tasarlanmalıdır. Sayfa aynı zamanda sesli arama dostu olmalıdır.

Web tasarımcıları meşgul olmak ve verilen  ölçütlere uyan WordPress şablonları tasarlamak daha iyidir: SEO, mobil ve sesli arama dostu tasarım. Google arama konsolunda hata vermeden sayfa hızını artırmak için daha iyi WP eklentileri oluşturun. Sayfa hızı eklentilerinin% 99,99’u düzgün çalışmıyor ve Google arama konsolunda hata veriyor. Orada web tasarımcıları ve geliştiricileri için iyi para kazanıyorsunuz.

(b) Bağlantı Profili: 

Kaliteli geri bağlantılar, web sitenizin çevrimiçi görünürlüğü için çok önemlidir. Sayfadaki SEO’yu doğru yapmazsanız işe yaramaz. Şablonunuzda yaptığınız herhangi bir değişiklik, anahtar kelime performansını Google’daki arama motorlarında etkileyecektir.

Örneğin, Google.co.uk’de “Kent’te araba satıcılığı” sıralamasını düşünüyorsanız, bu anahtar kelime için Google İngiltere’nin 1. sayfasında yer aldıysanız ve şablonun herhangi bir nedenden dolayı değiştirirseniz, sıralamanız düşer. Bu anahtar kelime dalgalanması, Google arama motorunda AI ve Makine Öğrenmesi uygulamasından kaynaklanmaktadır. Sayfa, anahtar kelimeniz için optimize edilmediyse, ancak o sayfaya çok fazla geri dönüş gösteriyorsanız, o anahtar kelime için rütbe almazsınız.

Bu nedenle iki faktör önemlidir: Sıralamayı hedefleyen anahtar kelime için sayfa optimize edilmeli ve geri bağlantılarınızın% 40’ı bu anahtar kelimenin bir varyasyonunu içermelidir. Gerisi, markanın adı, URL’sinin adı ve URL’sinin bir değişkeni olmalıdır. Aynı anahtar kelime için alan adınızın birkaç sayfasını sıralamak işe yaramaz.

(c) Sosyal Medya Pazarlaması:

Sosyal medya pazarlaması ağırlıklı olarak Twitter, yerel çevrimiçi ortamda gözle görülür biçimde önemli bir rol oynamaktadır. Ancak, Twitter tweet’lerinizi korumalıyorsa, hangi etiketi kullanacağınıza bakılmaksızın yalnızca takipçileriniz tarafından görülebilir olacaksınız.

Bu yüzden birçok tweet Twitter’ın küresel eğilimlerine maruz kalmayacak.  Daha az SEO ve pazarlama ajansları Facebook Pazarlama ve Reklamcılık’a güvenecekler. Bunun yerine daha çok insan Pinterest ve Instagram’a yatırım yapıyor.

3. Maddy Osman, SEO Metin Yazarı ve Kurucusu, Blog Yazarı

(a) Sesli Arama:

Google Home gibi sesle çalışan ev asistanlarının akışı nedeniyle, Siri gibi mevcut ses teknolojisine ek olarak, insanların nasıl konuşacakları yerine konuşmaları için optimizasyon yapmayı düşünmeye başlamak için daha iyi bir zaman hiç olmadı.

Anahtar, anahtar kelime araştırması yapmak için araştırıcınızın amacını anlamaktır. Kendinize sorun: makale, birisinin mobil cihazda veya masaüstü bilgisayarda yapmasını beklediğiniz sorgunun türünü yansıtıyor mu?

(b) Arama Niyeti:

Niyetten bahsetmişken, farklı anahtar kelime varyasyonları arasındaki küçük kelimeli değişiklikler artık tamamen farklı arama motoru sonuç sayfalarına neden oluyor. Bir örnek vermek gerekirse, “sevimli yavru köpekler” araştırmasının ardındaki amaç, “satılık sevimli yavru köpekler” den farklıdır. Aramanızın, elde ettiğiniz içerikteki sorgularına basit bir cevap bulduğundan emin olun veya hemen çıkma oranlarını riske atın.

(c) Kullanıcı Deneyimi:

Bu iki kavramın bir arada kullanılması, aynı zamanda SEO’nun diğer yönlerini de göz önünde bulundurarak, kullanıcı deneyimi fikridir. Kesin olarak ölçmek zor olsa da, Google’ın web sitenizin kullanıcı deneyimini mobil, sayfa hızı ve güvenlik faktörleri açısından nasıl değerlendirdiğine karar vermek için sürekli yeni araçlar ortaya çıkıyor.

4. Kristopher B. Jones, LSEO.com CEO’su ve Özel Konuk Uygulaması

(a) Sesli Arama ve Öne Çıkan Metin Parçacığı Arayışı:

Bu yıl, metne dayalı olmayan arama ve arama motorlarının içerik kalitesine ve alaka düzeyine daha fazla bağlı olmalarını sürdürmeye devam edecek. Yani, sesli arama ve makaleleriniz için mükemmel içerik sağlama, giderek daralan organik SERP emlakların da rekabet etmek ve kullanıcı niyetini karşılamak için büyük önem taşıyacaktır.

(b) Web Siteleri Teknik SEO Olmadan Rekabet Edebilir:

SEO dünyasını şekillendireceğini düşündüğüm önemli bir eğilim, Google gibi arama motorları tarafından teknik SEO’ya verilen büyük vurgu. Sayfa hızı ya da Javascript gibi arka uç kaynaklarını küçültmek, UX’i iyileştirmenin herhangi bir yolu, Rank Brain ve diğer algoritmalar arama sonuçlarını şekillendirmeye devam ettikçe büyük ölçüde etkili olacaktır.

(c) Makine Öğrenimi Burada:

Son olarak, makine öğrenmenin Google’ın arama motorunda merkezi bir öneme sahip olacağına ve etkisinin alternatif arama motorları veya kullandığımız araçlar da olsa pazarlamanın diğer yönlerinde görüneceğine inanıyorum. Aslında, büyük verileri yakalamak ve anlamlandırmak için makine öğrenim kaynaklarının kullanılması size harika bir pazarlama teminatı sağlayacaktır.

5. Chris Dreyer, Kurucu ve CEO, Sıralamalar IO

(a) Site Sahiplerinin Yaratıcı Olmaları Gerekecek:

Yıllar geçtikçe, arama endüstrisinde bir şey sabit kaldı ve bu Google ve diğer arama motorlarının giderek daha da karmaşıklaştığı gerçeğidir. Aramanın ilk günlerinde (ve Google’ın ilk günlerinde bile) bir sitenin ilk sayfada yer alması oldukça kolaydı.

Her geçen yıl, aramada mükemmellik başarmak zorlaşıyor ve zorlaşıyor. Örneğin, çok fazla ağırlık taşımak için kullanılan bağlantılar artık etkili değildir. Önemli, derinlemesine ve yetkili olmayan içerik, çok iyi bir şekilde sıralanma eğiliminde değildir ve SEO’ya yatırım yapmayan sitelerin arama sonuçlarında hiçbir yeri yoktur.

İşletmelerin, yüksek Domain Authority sitelerinden bağlantı almak, rakiplerinden daha iyi içerik oluşturmak ve kullanıcıları için inanılmaz bir deneyim oluşturmak için yenilikçi yollar bulmaları gerekir. Aynı eski taktikler, bir veya iki yıl önce nispeten yeni olsalar bile doymuş ve daha az etkili hale geliyor.

(b) Yapısal Veriler Daha Önemli Olacaktır:

Google, her zaman farklı yapılandırılmış veri türleri için destek eklemektedir. Örneğin, yakın zamanda soru ve cevap sayfalarına destek eklediler. Böylece, Google’ın kullanıcıların sorularına yönelik soruları cevaplayan zengin snippet’lerinde düzgün bir şekilde işaretlenmiş içerik gösteriliyordu.

Yapılandırılmış veriler, sonuçların bağlantılar gibi daha iyi bir şekilde sıralanmasına yardımcı olmamakla birlikte, Google’ın sonuçları kullanıcılar için daha iyi ve daha çekici şekilde göstermesini sağlar. Dolayısıyla, şema işaretlemesini akıllıca kullanan site sahipleri, arama sonuçlarında fark edilmek için daha iyi bir fırsata sahiptir.

(c) Uzmanlık, Güvenilirlik ve Otorite:

Herhangi bir sektörde ne kadar fazla oyuncu internette olursa, web içeriği o kadar doymuş olur. Bu, tüketicilerin yüksek kaliteli ve güvenilir içerik içeriyor olup olmadığını ve ne olmadıklarını sıralamasını zorlaştırıyor.

Site sahiplerinin ne tür bir içeriği çevrimiçi hale getirdiklerine çok dikkat etmeleri gerekir. İnce, düşük kaliteli, topikal veya başka türlü çürük içerik sayfa 1’de yer almak istiyorsanız kesemez. İnternet kullanıcıları daha sofistike hale gelir ve arama motorları bunun gibi şeylere dikkat ediyor.

 

Teknolojideki gelişmelerle birlikte, büyük SEO güncellemeleri 2019 yılında bir çok değişiklik beklenmektedir. Bunların çoğu, kullanıcının daha iyi bir deneyim kazanmasına odaklanacaktır. Uzmanların çoğu,bu yıl SEO Manzarasına hükmetmek için Sesli Arama, Zengin Parçacıklar ve Bağlantı Oluşturma’yı öngörüyor.

Şimdi olduğu gibi, SEO Trendlerinin farkındasınız, geçen yılki SEO ilerlemenizi değerlendirme, 2019’da SEO stratejinizi tamamlayacak temel eğilimleri belirleme ve istenen sonuçları elde etmek için SEO Planlarınızı gözden geçirme zamanı… Yorum ve görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin..

 

 

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir