SEO’yu Geliştiren En İyi 19 Sosyal İmleme Sitesi

En iyi sosyal imleme siteleri

Web sitenizdeki trafiği artırmanın çeşitli yolları vardır, ancak Sosyal yer imlerine ekleme siteleri hakkında hiç düşündünüz mü? Değilse, SEO’yu artırmak ve web sitenize trafik çekmek için en etkili yollardan biri olduğu için işe bununla başlamanın tam zamanıdır.

İşletmenizi en iyi şekilde tanıtmak istiyorsanız, tüm olası yollarla çalışmak zorunda kalacaksınız ve herhangi bir yöntemi bırakamazsınız.

“330 milyon aktif kullanıcısı olan Reddit veya 25 milyon aktif kullanıcı tabanına sahip olan StumbleUpon gibi en popüler Sosyal Sitelere Yerleştirme Siteleri ile, SEO kullanıcıları web varlıklarını optimize etmek için en iyi fırsatları elde ederler.”

Bu yazıda, sosyal yer iminin ne olduğunu ve web siteniz için SEO’yu artırmak için kullanabileceğiniz en üst sosyal yer imi sitelerinin hangileri olduğunu size bildireceğiz.

Sosyal İmleme Nedir?

Bu terimin farkında değilseniz; Sosyal yer imi, o zaman daha derinden anlayalım. Yer imi teriminden haberdar olmalısınız, bu sadece gelecekteki referanslar için bir bağlantı kaydetme anlamına gelir. Herhangi bir bağlantıya yer işareti koyduğunuzda, temel olarak bu bağlantıyı ileride kullanmak istersiniz, dolayısıyla kaydedersiniz.

Sosyal yer imi, yer imi bağlantılarınız diğer insanlar tarafından da görülebilmesi dışında, benzer bir kavram üzerinde çalışır. Basit bir deyişle, farklı sosyal yer imi web sitelerini kullanarak web sayfalarını kaydedebilirsiniz. Yer imlerinizi tercihinize göre yönetebilirsiniz. Bu yer imlerine, bir başkası tarafından erişilebilir, bunun sosyal olduğu anlamına gelir.

Bu imleri farklı “anahtar kelimeler” ve “etiketler” kullanarak kaydedebilirsiniz. Bu “etiketler” ve “anahtar kelimeler”, yer işaretinizin çok sayıda kişiye ulaşmasına yardımcı olur.

Birisi, benzer bir etiket veya anahtar kelime kullanarak bir arama yapacaksa, sosyal yer imi sitesinde aynı yer imine yönlendirilebilir. Ayrıca, bu sosyal yer imlerine ekleme sitelerinde yer alan herhangi bir yer işaretine beğeninizi yorumlayabilir ve gösterebilirsiniz.

Sosyal yer imi sitelerini kullanarak kaliteli geri bağlantılar oluşturabilirsiniz. İnternette web sayfalarını kaydetmek için kullanabileceğiniz çok sayıda sosyal yer imi sitesi var ancak burada size güvenebileceğiniz ve SEO’nuzu geliştirebileceğiniz en iyi siteleri sunuyoruz.

Twitter ve Pinterest sosyal yer imi siteleri listesinde lider ancak daha güvenilir bir sosyal yer imi sitesi var mı? Evet var.

Bu yüzden herhangi bir gecikme olmadan, Sosyal İm İşaretleme Siteleri listemize başlayalım.

SEO için en iyi 19 Sosyal İmleme Siteleri

1. Reddit

Reddit, internetteki en popüler ve etkili sosyal yer imleme sitelerinden biridir. Bu, güvenebileceğiniz ve yer imleriyle bilinen güvenilir bir platformdur.

Blog’ları, makaleleri, resimleri, videoları vb. İçerebilecek favori web sayfalarınızı Reddit’e kaydedebilirsiniz. İstenilen ‘etiketi’ veya ‘anahtar kelimeyi’ kullanarak SEO hedefinize daha fazla yardımcı olacak şekilde kullanabilirsiniz.

330 milyondan fazla kullanıcısı olan Reddit, içeriğinizi tanıtmak için en etkili web sitelerinden biridir. Ayrıca, kullanıcıların yer işaretli bağlantılarında kullanıcı incelemeleri almak isteyenler için gerçekten etkili olan belirli bir yer işaretine oy verme ve yorum yapma özelliği sunar.

2. Lezzetli

En iyi sosyal yer imleme sitelerini ararken, hiçbir zaman bu siteyi kaçıramazsınız. Bu web sitesini daha sonra başvurmak üzere favori web sayfalarınızı saklamak ve kaydetmek için kullanabilirsiniz.

Onları SEO amacına yardımcı olan belirli “etiketler” ve “anahtar kelimeler” ile kaydedebilirsiniz. Benzer bir “etiket” veya “anahtar kelime” kullanıcısı olan arama motorlarında bir arama yapıldığında, sosyal yer imi sitesindeki yer imi bağlantınıza inebilir.

5.3 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılıyor ve güveniliyor. İçeriğiniz için istenen SEO hedeflerine ulaşmak istiyorsanız, o zaman bu en iyi sosyal yer işaretleme sitelerinden biridir.

3. Scoop.it

Bu web sitesi, yer imi görevlerini yerine getirme konusunda gerçekten özeldir. Size, kendi avantajları olan ücretsiz ve ücretli servis seçeneklerini sunar.

Bireysel veya kuruluş olun, bu web sitesi size her iki seçeneği de sunar.

Bu web sitesini içerik küratörlüğü ve içerik pazarlama otomasyonu için kullanabilirsiniz. Scoop.it, profesyonel ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için seçeneklerle birlikte gelir.

Bu, 1 milyondan fazla kullanıcı tarafından da güvenilen en iyi sosyal yer imi sitelerinden biri.

4. StumbleUpon / Mix

En akıllı sosyal yer imleme sitelerinden biridir ve aynı zamanda popüler olanıdır.

SEO amacına hizmet etmek için en sevdiğiniz web sayfalarını belirli etiketlerle ve anahtar kelimelerle işaretlemek için kullanılabilir. 2018 yılında adı Mix olarak değiştirildi.

Bu web sitesindeki tercihinize göre farklı web sayfalarını da değerlendirebilir ve inceleyebilirsiniz.

5. biz kalp

Bu web sitesi 20’den fazla dilde mevcuttur. 30 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan ve güvenilen, bu sosyal yer imi  en güvenilir web sitelerinden biridir.

En sevdiğiniz fotoğraflarınızı bu web sitesinde favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Bu web sitesini farklı içerik türlerini kaydetmek için kullanabilirsiniz, motivasyon ve ilham verici içerikler açısından büyük popülerlik kazanmıştır. Eğer resimleri seviyorsanız, kesinlikle bu web sitesini seveceksiniz.

6. Dribble

Sosyal yer imi sitelerinin kullanıcı arayüzü söz konusu olduğunda, Dribble toppers arasında duruyor. Bu web sitesi güzel bir arayüze sahip ve kesinlikle sunuma aşık olacaksınız.

Web sitesi tasarımcılar için özel olarak optimize edilmiştir. Sanatınızı bu web sitesinde dünyaya gösterebilirsiniz. Bu web sitesini, dünyanın her yerindeki kaliteli tasarımcıları keşfetmek ve bunlara bağlanmak için kullanabilirsiniz.

Bir tasarımcıysanız ve alakalı bir web siteniz varsa, bu web sitesi kesinlikle web sitesi trafiğini arttırmada size yardımcı olacaktır.

7. Digg

Son derece çekici içerikleri kaydetmek ve hedef kitlenizle paylaşmak için bir web sitesi arıyorsanız, bu web sitesi kesinlikle listeniz arasında  olacak.

Blog, video, fotoğraf vb. Farklı içerik türlerini favorilerinize ekleyebilirsiniz.

İçeriğinizi bu web sitesinde yönetebilir ve ilgili kitlenizle paylaşabilirsiniz. Bu platform, güvenilir bir platform olduğunu gösteren 8 milyondan fazla kullanıcı tarafından seviliyor.

8. Fark

Bu, Drew Curtis tarafından oluşturulan en iyi sosyal yer imi sitelerinden biri.

Bu web sitesi, SEO amacına yardımcı olacak tercih edilen etiketleri ve anahtar kelimeleri kullanarak farklı türdeki içeriği paylaşmak ve kaydetmek için kullanılabilir.

Bu web sitesi çoğunlukla mizah amaçlıdır ve kullanıcılar arasında oldukça popülerdir. Bu web sitesi kullanıcıların dikkatini çekebilir ve onların ilgisini çekebilir. Ayrıca, Fark topluluğu tarafından sunulan web sitesindeki içerikleri derecelendirmelerini ve incelemelerini sağlar.

9. Slashdot

Bu web sitesinin etiket satırı – Önemli olan şeyler ve herkes  için haberler.

Bu web sitesi gerçekten etiket satırına dayanıyor ve bu amaca hizmet ediyor. Eğer teknoloji meraklısıysanız, kesinlikle bu web sitesine bayılacaksınız.

Bununla, eğer bu alanda yeniyseniz, bu web sitesinin kullanımı o kadar kolaydır ki, kullanmak için herhangi bir uzmanlık gerektirmez.

Teknoloji, bilim, politika ve benzeri konular hakkında haberler alacaksınız. Yaklaşık 4 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor ve beğeniliyor.

10. DZone

Eğer bir yazılım geliştirici iseniz ve sosyal yer imleri bulma siteleri arıyorsanız, kesinlikle onu seveceksin, çünkü yazılım geliştiricileri için özel olarak tasarlandı.

Uzman veya yeni başlayan biri olsanız da bu platformda web geliştirme, öğreticiler, DevOps vb. İçerikler alabilirsiniz.

En sevdiğiniz teknik web sayfalarını, belirli etiketler ve anahtar kelimelerle birlikte DZone’da favorilerinize ekleyebilirsiniz.

11. Diigo

Web sitesini 7 milyondan fazla kullanıcı seviyor ve bu platformun güvenilirliğini kanıtlıyor.

Bu, özellikle bir bilgi paylaşım topluluğu için tasarlanmış olan SEO amaçlı en iyi sosyal yer imleme siteleri arasındadır. İnternet üzerinden herhangi bir web sayfasını bu platformda paylaşabilir ve kaydedebilirsiniz. Kullanıcılar bu yer işaretinde kullanılan anahtar kelimeler ve etiketler aracılığıyla buna ulaşabilir.

Bu platform öğrenciler, araştırmacılar, eğitimciler vb. Tarafından çok sevilir. Bu platform onlara içeriklerini paylaşma ve kaydetme kolaylığı sağlar.

Bu web sitesindeki bilgi odaklı içerik, bu web sitesinin popülaritesinin arkasındaki ana nedendir.

12. Orta

Eğer bir çevrimiçi kişi iseniz ve işinizi geliştirmek için araç kullanmıyorsanız, o zaman kesinlikle çok önemli bir fırsatı kaçırıyorsunuz.

Bu, en iyi sosyal yer imi siteleri arasında yer alan bir blog ve içerik birliği platformudur.

Bu, internette popüler bir platformdur; bu nedenle, işletmenize doğru trafik çekmek istiyorsanız, bu platformda yayınlamayı düşünmelisiniz.

İçeriğinizi bu platformda yazıp yayınlayabilirsiniz; kullanıcılar içeriğinizi derecelendirme ve inceleme seçeneği sunar.

13. MetaFilter

İstediğiniz herhangi bir web sayfasını bu platformda paylaşabilir ve kaydedebilirsiniz. İzleyiciler içeriği tercihlerine göre oylayabilir ve yorumlayabilir.

Dünya genelinde 600 binden fazla insan tarafından sevilen bir topluluk blogu. Kullanıcıların paylaştığı bu web sitesinde farklı web sayfalarının bağlantılarını bulabilirsiniz.

14. BizSugar

BizSugar, güvenilirliğini ve marka itibarını etkin bir şekilde artırmak için kullanılabilir. Bu web sitesini sosyal yer imi amacıyla etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu platformda, teknoloji, politika, ipuçları, haberler ve benzeri konularla ilgili her türlü bilgiyi paylaşabilir ve kaydedebilirsiniz. İçeriğiniz, yer imleriniz için kullandığınız etiketler ve anahtar kelimeler aracılığıyla ele alınacaktır.

15. Kirtsy

Bu web sitesi çoğunlukla kadınların ilgisini çeken içeriklerin paylaşılması ve saklanması amacıyla oluşturulmuştur. Bu son yıllarda gerçekten popüler olmuştur ve internetteki en iyi sosyal yer imi sitelerinden biridir.

Web sitesi içeriği birleştirmek için oluşturuldu, ancak şu anda fotoğraf, sanat, tasarım vb. Paylaşmak için kullanılıyor. Bu kullanıcılar arasında popülerliğinin bir başka nedeni olan kullanımı kolay bir platformdur.

16. Flipboard

Aynı zamanda bir sosyal yer imi platformu olarak kullanılan ve SEO amacına hizmet etmek için kullanılabilecek bir tür haber uygulamasıdır.

Uygulamanın internette bu platformun popülaritesini kanıtlayan milyonlarca insan tarafından kullanılır. İnternet üzerinden haberleri, hikayeleri vb. Bu platformda paylaşabilir ve kullanıcılar bunları okuyabilir.

Ayrıca haberin tercihini belirleyebilirsiniz ve bu uygulama sadece ilgilendiğiniz haberleri sağlayacaktır.

17. Mozy Bağlantılar

İnternetteki tüm içeriği paylaşmak ve kaydetmek için kullanılan etkili bir sosyal yer imi sitesidir ve bu içerik bu platformun kullanıcıları tarafından oylanabilir ve incelenebilir.

Bu kullanımı kolay bir web sitesidir ve tüm dünyadaki kullanıcılar tarafından sevilmektedir.

18. broşür kağıdı

Bu web sitesini, çevrimdışı modda okumak üzere haberleri ve makaleleri kaydetmek için kullanabilirsiniz.

Bu, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar tarafından sevilen en popüler sosyal yer imi sitelerinden biri.

Favori içeriğinizi bu platformda kaydedip paylaşabilir ve ardından tercihinize göre istediğiniz zaman ve herhangi bir yerde okuyabilirsiniz.

19. Tracky

Bu platform, farklı içerik türlerini sosyal olarak paylaşmak için kullanılabilir.

Temel olarak projelerinizi sosyalleştirmek ve dijital malzemenizi bu platformda saklamak için kullanılabilecek bir proje yönetim platformudur.

Amacına gerçekten iyi hizmet eden hoş ve düzenli bir web sitesi.

 

Bu yüzden bunlar, SEO amacına hizmet etmek ve trafiği artırmak için kullanabileceğiniz en iyi sosyal yer imi siteleriydi. Sosyal yer imi, işletmenizi çevrim içi ortamda tanıtmak için etkili bir yöntemdir ve yukarıda belirtilen platformları kullanarak size istenen sonuçları sunarsınız. SEO için en sevdiğiniz Sosyal Favori Siteler nelerdir? Yorumlarda bizimle paylaşın…

 

 

 

 

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir