2019’da Web Sitesi Güvenilirliğini Belirlemenin En İyi 7 Yolu

web site güvenilirliği

web site güvenilirliği


Web sitesinin güvenilirliğini belirlemek için bazı kısa ipuçlarını biliyor musunuz?

Evet mi?

Harika!

İpuçlarına doğru ilerlemeden önce, öncelikle web sitesinin güvenilirliğini belirleme gereğini anlayalım.

İnsanlar neden bir akademik kurumu diğerine tercih ediyor? Bunun nedeni, akademik kurumların güvenilirlik açısından farklılık göstermesidir. İtibar sahibi olmayan bir şey müşteri veya alıcı almaz. Bunun nedeni, insanların çok ihtiyaç duyulan güveni geliştirememeleridir.

Web sitelerini seçme hakkında konuştuğunuzda da durum aynı. Müşterileriniz size güveniyorsa ve web siteniz güvenilirse, dönüşümleri artırmayı düşünmeniz bile gerekmez, çünkü herhangi bir sorun yaşamadan yüksek satış hacimleriniz olur.

Ancak, tüm bunlar bir web sitesinin ne kadar güvenilir olduğuna ve kamu ölçeğinde güven oluşturmak, sonuçta kolay bir seçenek değildir. Web sitesinin güvenilirliği çeşitli faktörlere dayanır. Pre-Post Seo gibi araçların yardımıyla bu faktörleri özgürce değerlendirebilirsiniz. Web siteniz ne kadar güvenilir olursa, o kadar fazla organik trafik elde edersiniz.

“Tüketicilerin% 75’i, şirketin web sitesi tasarımına dayanarak bir şirketin güvenilirliğine ilişkin karar verdiğini itiraf ediyor.”

Güvenilir web siteleri seçmek için birçok nedenlerden biri dolandırıcılıktan  kaçınmaktır. Zaman geçtikçe, İnternet dolandırıcılığı arttı ve birçok insan yalnızca yanlış web sitesini seçtiği için tonlarca para kaybetti. Bu nedenle, bir web sitesi seçerken, bir web sitesinin itibarını kontrol edip tekrar kontrol etmeniz her zaman tavsiye edilir.

Bir web sitesinin güvenilirliğini değerlendirmek roket bilimi değildir. Birkaç basit adımı izleyerek, bir web sitesinin güvenilir olup olmadığını kolayca belirleyebilirsiniz.

2019’da Web Sitesi Güvenilirliğini Belirlemenin İlk 7 Yolu

1. Meşru Kurumlara Güvenilir Web Siteleri Tescillidir.

İnternet sadece kullanıcılara fayda sağlamıyor. İnternet üzerinden gerçekleşen finansal dolandırıcılık ve gizli bilgilerin kötüye kullanılması gibi ölümcül olumsuz eylemler var. Bir kullanıcı meşru ve meşru olmayan web siteleri arasında nasıl ayrım yapılacağını bilmiyorsa, büyük olasılıkla bir aldatmaca ile karşı karşıya kalır. Bu nedenle, çevrimiçi dolandırıcılıklardan kaçınmak istiyorsanız, güvenilir olan web siteleri ile olmayan web siteleri arasındaki farkı ayırt edebilmelisiniz.

(1) Her web sitesi birkaç yıldan fazla bir süredir faaliyet gösterdiğini iddia etse de çoğu durumda gerçekler farklıdır. Gerçeklerden biri, bu web sitelerinin çoğunun sunulan bilgileri abartmasıdır. Bazı web siteleri, yalnızca birkaç ay boyunca oluşturulmaktadır, böylece yasal olmayan yöntemlerle gelir elde edilebilirler. Bu tür web sitelerine avlanan çoğu müşteri, güvenilirliğini nasıl değerlendireceğini bilmiyor.

(2) Parasal bilgilerinizi bir web sitesine göndermeden önce, güvenilirliğini kontrol ettiğinizden emin olun. Sadece bir haftadır faaliyette olan bir web sitesi güvenilir olarak değerlendirilemez.

2. Web Sitesi Güvenilirliği Kontrolü için Sahte İçeriğe Dikkat Edin

Profesyonel bir web sitesi sahte içerikle asla yayına girmez ve çoğu müşteri bu konuya dikkat etmez. Profesyonel web siteleri yayınlanan içerik konusunda çok özeldir. Bir web sitesinin haftada milyoner olma reklamlarıyla görüntülenen bir bağlantı listesine sahip olduğunu düşünüyorsanız, kapat düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Tanınmış bir web sitesi, kendi itibarını tehlikeye attığından sahte reklamlar yayınlamaz. Bu nedenle, bir web sitesini analiz ederken, yayınlanan içeriği kontrol edin. Okunabilirlik sunuyor mu, ya da sadece herhangi bir anlam ifade etmeyen yayınlanmış bir cümle yığını var mı?

Bunlar üzerinde durmanız gereken alanlar. Markaları için çevrim içi iş üreten saygın web siteleri, içerik geliştirme için özel bir ekibe sahiptir. Bu nedenle, bu tür web sitelerinin yasal olmayan eylemlere dahil olmayacağından emin olabilirsiniz.

3. Web Sitesi Güvenilirliğini Doğrulamak için Scam Reklamlarına Dikkat Edin

Çevrimiçi para kazanma konusunda hepimizin mantıklı düşünmesi gerekiyor. İnternette, web siteleri sahte reklamlarla doludur.

Bu ilanların çoğu, sadece küçük bir ücret ödedikten sonra sizi saatler ve günler içinde milyoner yaptığını iddia eder. Sahte uygulama satın almayan hiçbir şey olmadığından bu tür reklamları bile okumayın. Bu aynı zamanda bir web sitesinin güvenilirliğini kontrol etmek için anahtar bir parametredir. Bu gibi promosyonlara sahip portalların çoğu zaman kendi güvenilirlikleri üzerinde bir soru işareti bulunur.

4. Profesyonel Tasarımlar Her Şey Demektir

Bir web sitesinin tasarımını güvenilirlik açısından değerlendirmek için profesyonel bir tasarımcı olmanıza gerek yoktur. Basit bir bakış size, web sitesinin güvenmeye değer olup olmadığı hakkında bir fikir verecektir. Tasarımın gösterişli renkleri varsa ve genel görünüm amatörce bir his veriyorsa, web sitesinden kaçınmalı ve daha fazla profesyonel seçenek aramalısınız.

Profesyonel web sitelerinin tanımlanması oldukça kolaydır. Başlangıç olarak, çoğu meşru web sitesi basit bir tasarıma sahiptir. Bu nedenle, gösterişli renklerin ve çok fazla animasyonun kullanıldığını görürseniz, web sitesi güvenilir olmayabilir. Tanınmış markaların, web sitesinde gösterişli animasyonlar aracılığıyla hizmetlerini pazarlaması gerekmez. Bu nedenle, aşırı promosyon hissi görürseniz, seçmeden önce web sitesinin itibarını kontrol edin. Web sitesi tasarımlarının nasıl olması gerektiği hakkında tam bir fikir edinmek için bazı web sitesi tasarımlarına göz atın.

5. Web Sitesi Güvenilirliği Kontrolü için Google Sayfa Sıralamasını Kontrol Etme

Bir web sitesinin itibarı ve standardı sadece arayüzden değerlendirilemez. Web sitesinin güvenilir olup olmadığını belirleyebileceğiniz başka faktörler de var.

Buna ek olarak, bir web sitesinin mutlaka sıfır veya maksimum güvenilirliğine sahip olmayabilir. Aynı zamanda ortalama bir üne sahip olabilir. Bu, web sitesi evrim aşamasında ve ün kazanırken olur. Web sitesi itibarı ile size yardımcı olabilecek önemli parametrelerden biri Google Page Rank.

Google Sayfa Sıralaması, Google tarafından her web sitesine verilen sayısal bir durumdur. Rütbe, 0 ile 10 arasında bir şey olabilir. Facebook ve Twitter gibi çok popüler olan web siteleri, 9 veya 10 arasındadır. Benzer şekilde, yeni web siteleri, 0 ile 4 arasında bir yerde olabilir.

Önemli olan, yeni web siteleri dışında, dolandırıcılık web sitelerinin de düşük bir Google Page Rank ile ödüllendirilmiş olmasıdır. Belirli bir web sitesinin mevcut alternatiflerden şaşırtıcı derecede daha iyi olduğunu düşünüyorsanız, sayfa sıralamasını kontrol etmek, web sitesi güvenilirlik kontrolüne gelince sizin için güvenli bir taraf oluşturacaktır.

Sayfa sıralaması çeşitli parametrelere bağlıdır ve rastgele olarak verilmez. Zaman içinde büyük bir üne sahip olan eski web siteleri açıkça daha yüksek bir dereceye sahip olacaktır.

Yeni web siteleri sıfır ile başlıyor ve ardından yollarına çıkıyorlar. Bunun nedeni, yeni web sitelerinin genellikle daha düşük bir sıraya sahip olmalarıdır. Örneğin, bir markanın yeni bir e-ticaret mağazası açtığını ve istediğiniz ürünlerin satıldığını fark ettiniz.

Bilgilerinizi göndermeden önce web sitesinin itibarı hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğiniz açıktır. Google Sayfa Sıralamasına bakmak, doğru web sitesini seçip seçmediğinizi görmenin en iyi yollarından biridir.

6. Etki Alanı Kurumu, Web Sitesi Güvenilirliğini Doğrulamak için Kritik Bir Metriktir

SEO dünyasında değişimler hızlı bir şekilde gerçekleşiyor ve Etki Alanı Otoritesinin artan önemi bununla ilgili bir örnek. SEO geek Moz tarafından başlatılan alan adı otoritesi, sayfa sıralaması gibi benzer bir faktördür. Ancak bu günlerde sayfanın kendisinden daha fazla önem kazanmıştır.

Bir web sitesinin yüksek bir DA puanı olduğunu görürseniz, güvenilirliği konusunda güvence altına alabilirsiniz. DA ölçeği 0 ile 100 arasında değişmektedir. DA puanı ne kadar yüksekse, bir web sitesi o kadar güvenilir olacaktır. Ancak, bir web sitesinin yüksek DA puanı alması zaman alır ve yeni web sitelerinin yüksek DA puanı almasını bekleyemezsiniz. Örneğin, kaliteli bir kullanıcı deneyimine sahip ve herhangi bir aşamada içerik orijinalliğin den ödün vermeyen web siteleri, herhangi bir zorluk yaşamadan yüksek DA puanı elde eder.

7. Bir Web Sitesinin Sosyal Medya Analizini Kontrol Etme

Sosyal medya, çevrimiçi iş hacimlerini çeşitli şekillerde etkileyen en önemli faktördür. Markalar sosyal medyada daha az etkindir ve satış hacmi daha küçüktür. Başka bir deyişle, dönüşüm oranı düşüktür.

Benzer şekilde, çok sayıda çevrimiçi takipçisi olan web siteleri bu sorunla karşı karşıya kalmaz. Bunun nedeni, daha fazla insanın onlara güvenmesi ve onlara güvenmesidir. Sosyal medya stratejinizle istenen beklenen sonuçları elde etmek için çeşitli dijital pazarlama vaka çalışmalarından geçmelisiniz.

Bir web sitesinin sosyal medyasını ayakta tutmak çok önemlidir ve bir web sitesinin güvenilirliğini değerlendirmede yardımcı olur. Sana bir örnek vereyim. Yeni bir web sitesinde sona erdiğinizi ve güvenilir olup olmadığını görmek istediğinizi düşünün. Bir web sitesinin gerçek güvenilirliğini nasıl tespit edebilirsiniz? Markanın sosyal medya hesaplarına göz atmak, kesinlikle güvenilirliğini kontrol etmek için kullanılabilecek en iyi seçeneklerden biri.

Başlamak için markanın Facebook sayfasını ziyaret edin. Kaç tane takipçisi var? Çoğu insan olumlu yorumlar gönderdi mi? Çoğu insan markanın hizmetlerinden memnun mu? Bunlar, web sitesinin kalibresini yargılamada size yardımcı olabilecek bazı sorular. Sosyal medya analizi sayesinde, bir web sitesinin gerçek güvenilirliğinin ne olduğu hakkında net bir fikir edinebilirsiniz.

 

Evet sanırım artık bir web sitesine hangi koşullarda güvenmemiz gerektiğini iyice anlamışsınızdır son olarak şunları da söyleyerek yazımızı bitirelim.

Bugünlerde her ürün kategorisinin birkaç web sitesi var ve hiç kimsenin  doğru seçimi yapmak için her birine bakmaya vakti yok. Bu nedenle, bir web sitesinin standardı birkaç parametreye bakarak değerlendirilir. Web sitesinin güvenilirliğini doğrulamak için bu parametrelerden biri Google Page Rank.

Sayfa sıralaması daha yüksek olan web siteleri daha güvenilir olarak kabul edilir. Bu, yeni web sitelerinin başlangıçta çok fazla trafik almaması nedeniyle kilit bir faktördür. Bunun nedeni olumlu bir itibar oluşturmak için zaman almasıdır.

İnanılmaz web siteleri oluşturmak, dijital pazarlama taktikleri ile birleştirildiğinde çok kolaylaşır. Seçimlerinizi kolaylaştırmak için yardımcı olacak yazı olmuştur umarım yorumlarınızı bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin…

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir