Instagram Hashtag’leri, İpuçları ve Sosyal Medya Pazarlamacılarının Bilmesi Gerekenler

instagram-hashtag

Pazarlama son yıllarda bir çok ilerlemeye tanık oldu ve son birkaç yıldan beri Instagram pazarlaması çok trend oluyor. İşletmeler izleyicilerine ulaşmak için çok uygun ve kolay bir platform buluyorlar. Instagram kullanıcısıysanız, Instagram hashtag kelimesiyle karşılaşmış olabilirsiniz, bize bir işletmenin pazarlamasında nasıl yardımcı olabileceğini bulalım.

“İstatistiklere göre, 10 Instagram Hashtaginden 7’si web günümüzde başarılı pazarlama kampanyalarının en etkili itici güçlerinden biri olduğu için markalanmaktadır.”

Instagram Hashtagleri nedir?

Instagram hashtag’lerinin özüne daha derinden inmeden önce sadece ne olduklarını anlamaya çalışalım. Basit bir deyişle, Instagram hashtag’leri temelde sizi belirli bir yere yönlendiren bir köprü türüdür. Bunlar çoğunlukla kampanyalar için kullanılıyor.

Instagram’daki herhangi bir şey hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, o zaman arama kutunuza bir etiketi içeren bir şeyler yazın ve Instagram sizi bu şeylerle ilgili bir sürü mesaja yönlendirecektir. Kendi Instagram hashtag’lerinizi de oluşturabilirsiniz. Amaçlarını öğrenelim.

Instagram Hashtag’lerini Kullanma Nedenleri?

Instagram başlangıcından beri, bu platformda işler sürekli değişiyor ancak Instagram hashtag’lerinin kullanımı aynı. İnsanlar hala pazarlamanın ve kampanya başlatmanın çok etkili bir yolunu buluyor. Instagram hashtag’lerinin bu platformda geniş bir kitleye ulaşması için etkili bir strateji geliştirmeye odaklanmalısınız. Doğru kullanılırsa, bu etiketler size birkaç yeni takipçi ve sonunda daha fazla yeni müşteri kazandırabilir. Instagram hashtag’lerini kullanmanın birkaç nedeni vardır ve bunlardan birkaç tanesi aşağıdaki gibidir;

Instagram hashtag’lerini kullanmanın en önemli sebeplerinden biri markalaşmadır. Markanızı Instagram’da pazarlamak istiyorsanız, arama kutusundaki marka adınızı ararken insanların markanızdan başka bir yere gitmemesini istiyorsunuz.
Daha fazla mesajınızı marka hashtaglerinizle paylaşacak olursanız, arama sonuçlarında üst sıralara çıkma olasılığınız artar. Böylece insanlar arama kutusundaki ilgili bir adı aradıklarında markanızı en üst listede görebilirler. Instagram hashtag’leri, Instagram’da markalaşmanı geliştirmene izin verir ve bu hashtag’lerin yardımıyla geniş bir kitleye ulaşabilirsin.
Instagram pazarlamacılığı görsel içerik hakkında yazılı içerikten daha fazla olduğundan, ürününüzü Instagram’da sergilemek isterseniz hashtag’lerin yardımını alabilirsiniz. Ürününüzün fotoğraflarını ilgili bir etiketle gönderebilir ve daha sonra paylaşmaya devam edersiniz ve sonunda birileri gönderinize göndereceği benzer bir ismi aradığında.
Ürününüz Instagram hashtag’leri kullanarak görünürlük kazanacak ve bu sayede markanız platformda daha fazla popülerlik kazanacaktır.
Bir fotoğraf veya video gönderdiğinizde, kaç tane hit alacağını asla bilemezsiniz. Instagram hashtag’lerini kullanmak ve paylaşmak paylaşımınızı daha sık trend haline getirebilir.
Sözde, ürününüzün bir fotoğrafını Instagram’da ilgili bir etiket ile Instagram’a gönderirseniz ve trend olursa o zaman kullandığınız etiket, diğer sosyal medya platformlarında görünmeye daha çok benzer, dolayısıyla izleyiciye ulaşma sayısı artar. doğru Instagram hashtag.
Geceleme trendleri hakkında çok şey duymuş olabilirsiniz, hashtag’ler bu konuda önemli. Instagram son yıllarda çok gelişti ve bu yüzden de birçok yeni özellik getirmiştir.
Artık markanız için bir etiket kullanıyorsanız ve eğer birileri ürününüzden hoşlanırsa bu etiketi de takip edebilir ve onlarla bağlantıda kalabilirsiniz.

Takipçiler için Instagram Hashtag’lerinin kayda değer özellikleri

Instagram’ın evrimi ile birlikte, birçok özelliği de zaman içinde gelişti ve birçok yeni özellik de tanıtıldı. Instagram hashtag’lerinin birçok önemli özelliği var ve işte bunlardan birkaçı;

Şimdi, Instagram etiketinizin ne kadar etkili olduğunu da kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir postanızdaki içgörü seçeneğini tıklayarak ilerlemesini kontrol edebilirsiniz. Tıklayacağınız gibi, kampanyanızın verilerini içeren yeni bir sayfa açacaktır. Ne kadar ileri gittiğini ve gönderiyi ne kadar kullanıcının görebildiğini size bildirir. Bu özellik aynı zamanda insanların size nasıl ulaştığını da söyleyecektir.
Profilinize tıklanabilir hashtag’ler de ekleyebilirsiniz; bu, hedef kitlenizi istediğiniz hedefe yönlendirmek için çok etkili bir ortamdır. Bio’nuza hashtag eklemek de aynı zamanda daha çekici ve daha çekici görünmesini sağlar. Instagram biyolarınız artık daha işlevsel ve sadece biyo’nizden istediğiniz her şeyi tanıtabilirsiniz. Kampanyanın adını, önüne bir etiketle yazmanız gerekir, tıklanabilir bir etiket olacaktır.
Hikayelerinize de etiketler ekleyebilirsiniz. Artık kitleniz sizi daha kolay keşfedebilecek, böylece pazarlamanızı geliştirecek. Yazılarınızda kullandığınız normal etiketlere çok benzer. Birisi konuyla ilgili bir arama yapmayı deneyecekse, hikayenize de girebilir.
Bunlar, Instagram’ın ortaya çıkması ve geçmişten çok azı alınmış olan ilginç özelliklerinden bazılarıydı, ancak artık daha iyi bir versiyonunu bulacaksınız. Bir Instagram etiketi kullanmak, markanızı tanıtmanız için size harika bir fırsat verecektir.

Instagram Hashtag’lerinin Çalışması

Şimdiye dek Instagram hashtag’lerinin temellerini ve neden bu kadar önemli olduklarını anlamış olabilirsiniz. Bu hashtag’lerin nasıl çalıştığını düşünüyor da olabilirsiniz.

Twitter hashtagleri hakkında çok şey duymuş olabilirsiniz ve nasıl çalıştıklarını biliyorsanız, Instagram hashtag’lerinin çalışmasını anlamak sizin için oldukça kolay olacaktır. Instagram hashtag’leri temelde birlikte fotoğraf ve videoları düzenler. Herhangi bir anahtar kelimeyi arama kutusundaki etiketlerle aradığınızda, Instagram tarafından düzenlenen ilgili fotoğraf ve videoların bir demetine ineceksiniz.

Instagram-postanelerinizden herhangi birine bir etiket eklediğinizde keşfedilebilir hale gelir ve benzer etiketlere sahip diğer benzer gönderilerle birlikte eklenir. Bir yemek blogcusu Instagram’da #chocolate #superfoods gibi hashtag’lerle fotoğraf veya video gönderiyorsa, o zaman böyle yiyeceklere ilgi gösteren herkes onun gönderisini çok kolay bulabilir.

Instagram Hashtaglerinin Türleri

Evet, doğru duydunuz, Instagram hashtag’leri farklı türlerde (şekil ve boyutlarda) mevcut ve bunları yazılarınızda kullanmadan önce anlamanız gerekiyor.O zaman hemen anlayalım;

1) Markalı Hashtagler

Markalı bir etiket, bir işletme hakkında daha fazladır. Bir Instagram iş hesabına sahipseniz izin verilir. Şirketinizin adı, herhangi bir etiket satırı veya ürünün / kampanyanın adı kadar basit olabilir.

Ayrıca, markanızın kimliğine benzeyen ancak ürünleriniz veya şirketinizin adıyla alakalı olmayan etiketler de ekleyebilirsiniz. Markalı etiketler, tekliflerinizle ilgilenen kitlenize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

2) Topluluk Hashtagleri

Topluluk karma etiketleri, bir mesajı yaymak için daha sık kullanılır (farkındalık). Bunlar daha çok sosyal refah için kullanılır. Bu tür etiketler gibi, insanları temizlikten, eğitimden ve benzeri şeylerden haberdar etmek için kullanılabilir.

Çeşitli sağlık sorunları da bu tür hashtagin radarındadır. Takipçiler için bu gibi Instagram etiketleri, son konular hakkında farkındalık yaratmada çok yardımcı olabilir.

3) Kampanya Hashtagleri

Kampanya hashtagleri kısa süreliğine. Adından da anlaşılacağı gibi, bir kampanya yürütmek içindir ve genellikle bunlar markalı ve topluluk hashtagleri gibi birçok gün sürmez.

Bu etiketler canlı videolarda veya hikayelerde daha sık kullanılır. Bu etiketler kısa bir süre devam eder, çünkü bu tür kampanyalar herhangi bir etkinliğe, mevsime vb. Yöneliktir.

En iyi Instagram Hashtag’ler nasıl bulunur?

Eğer işiniz için Instagram hashtag’lerini veya herhangi bir spesifik amacı kullanmak istiyorsanız, bunun için çok basit bir strateji yapmanız gerekecektir. Instagram platformunda zaten popüler olan birçok popüler hashtag var ancak bunlar sizin için yararlı olmayabilir, bu yüzden doğru Instagram hashtag’lerini seçme kararınızla ilgili çok net olmanız gerekir.

En popüler Instagram etiketlerini kullanmanın en büyük dezavantajı, kalabalığın arasından sıyrılmayacak olmanız ve orada mesajınızı yaymanız gerçekten zorlaşıyor. Hatta gönderilerinizde yeterince beğeni elde edemeyebilirsiniz.

Çok açık bir soru, gözünüze çarpıcı gelebilir çünkü yayınlarımız için en iyi Instagram etiketlerini nerede bulabiliriz? konu başlığımız. Bunun için biraz araştırma yapmanız gerekecek.

Sektördeki hedef kitlenizin ve rakiplerinizin hangi etiketleri kullandığını görmeniz gerekecek ve ardından hangi Instagram etiketinin sizin için amacına hizmet edeceğini analiz etmeniz gerekecektir. İşte gönderileriniz için en iyi Instagram etiketlerini bulmak için bazı ipuçları;

1) Sonradan Instagram Hashtags Üreticisi

Daha sonra size gönderileriniz için en iyi Instagram hashtag’lerini öneren bir araç var. Gönderilerinize göre ilgili etiketler aranarak öneriler otomatik olarak sağlanır. Diğer Instagram hashtag’ler jeneratör, gönderileriniz için size Instagram Instagram hashtagleri sağlayacaktır.

2) Araştırma

Yayınlarınızda rastgele hashtagleri kullanmaya başlayıp izleyicinizin büyümesini bekleyemezsiniz. Bunun yerine, Instagram hashtag’lerinin hedef kitlenizde neyin popüler olduğunu araştırmanız tavsiye edilir ve daha sonra hangi hastagın yazılarınız için en iyisi olduğunu bulmanız mümkün olacaktır.

Aynı zamanda rakiplerinizin benzer ilgi alanlarına ve diğer endüstri liderlerine karşı kullandıkları en iyi hashtagleri arayabilir ve daha sonra sizi yazılarınız için en iyi Instagram hashtagine yönlendirecek olanın doğru bir analizini yapabilirsiniz.

Ayrıca bu şekilde bir Instagram hashtag kopya kağıdı da hazırlayabilir ve gelecekte kullanacağınız en yaygın hashtagleri yazabilirsiniz.

Hashtags İpuçları ve Püf Noktaları

Şimdiye dek Instagram hashtag’lerinin her önemli yönünden bahsettik, şimdi Instagram hashtag’lerinin bazı ipuçlarına ve püf noktalarına bir göz atalım:

Asla alakasız Instagram hashtag’lerini kullanmayın çünkü bu sadece güvenilirliğinizi düşürür ve takipçilerinizi hayal kırıklığına uğratır. Hedef kitlenizi yanıltmaya çalışmamalısınız, bu nedenle ilgisiz hashtag’leri kullanmak, spam davranışı olarak kabul edilir. İlgili karma etiketleri kullanmak, takipçilerinizin size olan güvenini artıracaktır.
Gönderilerinizi çok fazla etiketle doldurmayın. 9 hashtag kullanın raporlara göre, erişiminizi en çok artıracaksınız ancak bu sadece 9 hashtag kullanmaya çalıştığınız anlamına gelmiyor. Akıllı olun ve yalnızca ilgili hashtagleri kullanın. Hashtag sayısını artırmak için alakasız hashtag veya gereksiz hashtag kullanmakla bitmez.
Kullanmakta olduğunuz etiketler belirli olmalıdır. Bu sizi yalnızca hedef kitleyi getirecektir. Sayfanızda daha fazla hedef kitle, daha fazla dönüşüm şansı demektir.
Popüler hashtag’leri kullanmak her zaman en iyi fikir değildir, çünkü kalabalığın arasından sıyrılmanıza izin vermeyecek, kalabalığın bir parçası olacaksınız. En popüler hashtag’leri kullanmak yerine gönderilerinizle ilgili en popüler hashtagleri kullanmayı deneyin.
Ayrıca ileride kullanmak üzere birkaç hashtag kaydetmeniz önerilir. Hashtag’leri ararsanız ve bir sürü ilgili hashtagınız varsa, daha sonra kullanmak üzere bunlardan birkaçını yazın.
Daha önce yayınlanmış yayınlara da etiketler ekleyebilirsiniz. Bu özelliği, gönderilerinizle ilgili bazı üst etiketler tanıtarak eski gönderilerinizi yeniden trendlendirmek için kullanabilirsiniz.
Markanızın tanıtımında Instagram kullanıyorsanız, marka etiketlerini daha fazla kullanmaya odaklanmalısınız. Bu hashtag’leri olabildiğince kısa tutmaya çalışın. İzleyici üzerinde iyi bir etki bırakır ve güvenilirliğinizi arttırır.
Ayrıca, etiketleriniz arasında emoji’leri tanıtmaya çalışmalısınız.

Hashtags Hileleri Sayfası

Instagram hashtags cheatheet’e göre, aşağıda verilen adımlar, Instagram Hashtag’leri profesyonelce kullanmanızı sağlar

İçeriğinizi ve kitlenizi bilin
Hashtag’leri takip et.
Rakamlara dikkat et
Hashtaglerinizi gizleyin
Her Instagram yayında aynı grup etiketi asla kullanmayın
Markalı hashtagleri kullan
Hikaye yazılarınıza hashtag ekleyin
yere özgü hashtagleri dahil et
Instagram günlük hashtaglerini kullan. 🙂

Instagram hashtag’leri, doğru kullanıldığı takdirde Instagram’daki işinizi geliştirmek için popüler bir araç olabilir.Yalnızca hedef kitleye ulaşmak için doğru etiketlerin kullanılması tavsiye edilir. Hashtag kampanyanızı daha etkili hale getirmek için Instagram tarafından sağlanan özellikleri kullanın. Yine de, Instagram Pazarlama hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, yorumlarınızı bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir