Tumblr’da Viral Gönderi Oluşturmak İçin İzlenecek Prosedürler Nelerdir?

Tumblr, metin görüntüleri, istediğiniz herhangi bir yerden video vb. gibi  herhangi bir multimedya formunu paylaşabileceğiniz bir Mikro-blog platformu olarak tanıtıldı. Her gün karşılaştığınız ayrıntılı yayınlardan daha önce Tumblr’a hızlı bir göz atabilir, düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanındaki gençlerin topluluklarını bulabileceği seçkin bir yer olduğu söyleniyor.

Bir kez Tumblr’a katıldıktan sonra kendi gösterge tablonuzu görmeye başlayabilirsiniz. Bir arkadaş odası oluşturabilir ve daha sonra mesajlarını görmeye başlayabilirsiniz. Kalp şeklinde olan “beğen” düğmesine tıklayabilirsiniz, hatta başkalarına mesaj gönderebiliriz. “reblog” özelliği ile gösterge paneli. Tumblr’daki bu çarpıcı özellik, gönderinin ne kadar viral olduğunu ve etiketleme özelliğinin gönderimi artırmaya yardımcı olduğunu değerlendirmede iyi bir yardımcıdır.. Tüm bu seçenekler günümüzün sosyal paylaşım sitelerinde olduğu gibidir. 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile; her gün Tumblr’da 60 milyondan fazla gönderi oluşturulduğu bildiriliyor.

“viral” kelimesi gerçekten ne anlama geliyor? coğrafyadaki milyonlarca kişiye bir resim veya bir metin ya da  bir konuşma oluşturulabilecek  içerik  yoluyla ulaşma kabiliyetine sahip değil mi?

işte ilginç kısım geliyor.! Her  Gün yayınlanan çok büyük rakamlarla göze çarpmak gerçekten mümkün mü?👀

Tumblr’da Viral Bir Gönderi Oluşturmak İçin İzlenecek Prosedürler Nelerdir?

Şu an itibari ile, hiçbir şey yukarıdaki soru için net bir cevap olduğunu iddia etmiyor. Hiç birimiz bir gecede bir şey başaramayız, herhangi bir içerik yaratıcısı, web sitesi sahibi yada  blog sahiplerinin  tek hayali, düşünme kapağını takıp biraz akıllıca çalışarak mümkün olabilecek içerikleri viral hale getirmektir. Yine de, her yerdeki pazarlamacılar Tumblr’da viral bir yazı oluşturmak için birkaç öneriyle test etmişlerdir. Bu öneriler nelerdir bir kaç başlık altın da bende sizlere anlatmaya çalışacağım.

# 1 Hedef Kitlenizi Öğrenin

Facebook, Twitter bir seviyeye kadar bilinmeyene yalnızca dolaylı arkadaş listemizde iken  veya sınırlarımız dahilinde iken tanışmamızı sağlıyor. Buna karşılık, Tumblr kullanıcıları, ortak tutkularıyla gerçek coğrafyalarından daha fazla birleşiyorlar. Kendinizi ilginç hissettiğiniz birçok blogcuya bağlanmaya çalışın. Bir gönderi oluştururken her zaman emin olun, bilgilendirici olması veya bir amaç için yapmanız gerekir, böylece insanlar ne olduğunu görmek için biraz zaman harcarlar? Her zaman ciddi içerik Tumblr’da çalışmaz, bazen havalı olmak zorundasınız.

Gizli ipucu: Müzik ve hayvanlar her zaman seyircinin kalbinde bir yer bulur ve içeriğinizde akıllıca kullanılabilir.

# 2 Büyü-Reblog’u Yay

Reblog’larının takip eden kişi sayısına göre belirlenmediği söyleniyor. İçeriğinizi sayfanıza trafik getiren toplu sayılarla yeniden yayınlayabilen yaratıcı blogcuları tanımak için biraz zaman bulun. Yani, tüm düzenli izleyicilerinin sayfasında yayınlanan reponuza bir göz atmasını sağlamak ve izleyicilerin de tekrar basıp devam etmelerini sağlayabilir. Bu sistem, gönderinizi viral hale getirmek için aceleci bir yol hazırlar. Ayrıca benzer ilgi alanlarına bakabilir ve sizi takip etmeye davet edebilirsiniz, ayrıca onları takip etmeye başlayabilirsiniz. gönderilerini görmek için kalbine tıkla, gönderilerini gözlemle ve tekrar gönder ve Tumbl. mesajlaşma özelliği sayesinde birkaç kişi ile konuşmaya başla. Birçok kişi ile  bağlantı, sayfaya daha fazla izleyiciyi bulmamıza yardım eder. Böylece kazan-kazan durumunu çözebiliriz. Tanınmış bir markanın prestijli yazarıyla bir ilişki kuracak kadar şanslı iseniz, görevinizin hayal gücünüzün ötesinde viral hale gelmesine neden olabilirsiniz.

# 3 Animasyonlu GIF İçin Bir Depo Oluşturmaya Başlayın

TIF’te GIF Dönemi yaşanıyor, Newyork, her gün 23 milyon GIF’in Tumblr’a gönderildiğini bildirdi. Google’da GIF resimlerine bakmak, Tumblr listenin başında geliyor. Şirket yakın zamanda IOS platformundaki uygulaması için bir GIF yapımcısını piyasaya sürdü, böylece iPhone kullanıcıları kısa video klipler ve görüntü patlamaları şeklinde animasyonlu GIF’ler hazırlayabildiler ve çok yakında android platformunda da genişletilmesi planlandı. Tumblr’daki insanların dikkatini çekmek isteyen herkes uygun GIF’e sahip olmalı veya kendi başlarına yaratmaya başlamalı.

# 4 Etiketleri-Fark Edilmek Doğru Yapmak

Bu kelime hakkında ne düşünüyorsunuz? “Etiketler”  Twitter ve WordPress kullanıcılarına bu buzzword  daha aşina gelebilir. Ayrıca, takipçileriniz tarafından fark edilmek için Tumblr yolunda çok daha iyi çalışır. Gönderinizi yaptıktan sonra makeSonuz için etiketleri ayarlamadan önce düşündüğünüzden ve  düşündüğünüzden mutlaka emin olun. Tumblr’daki benzer fikirli insanlarla bağlanırsanız, sadece etiketiniz için doğru terimleri seçerek, kalabalığın içinde daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.

# 5’inci Asıl İçeriğin Ve Paylaşımın

Arkadaşlarınız Kumanda Panelinizde canlı içeriği büyüleyici bir şekilde görürse, yeniden denemeden devam edeceklerini düşünüyor musunuz? Kesinlikle hayır. Her şey, bugünün dünyasında en çok önemlisi, kendinizi bir kitleye fark ettirmeniz için önemlidir. Tumblr kullanıcıları karakter sınırlaması olmamasına  rağmen, Uzun metrajlı blogların metinlerle dolu aynı sıkıcı yankılanması, ziyaretçilerin tekrar sayfanıza dönmemelerini sağlar. Mesajlarını internette hızlı bir şekilde kullanmak isteyenlere Tumblr kullanışlı geliyor. Bazı istatistikler hafta sonlarında gece yarısında da en etkin olan Tumblr’ın yayınların çok garip hale geldiğini gösteriyor. İlginç zamanlamayı başlangıçta kabul etmek için  etkilemek önemlidir. Tumblr bağlantılarınızı pin ilgi alanı ve facebook gibi çeşitli Sosyal medyada paylaşmak, yayınınızı gören ziyaretçileri büyük ölçüde artıracaktır. Etrafınızdaki pazarlamacıların çoğu tarafından kullanılan “COPE” ilkesini uygulayın.

Gizli ipucu: Sert bir programcı iseniz, HTML ve CSS ile oynamak sayfanıza https://beylikweb.com ziyaretçi çekebilecek bir tema sunar.

# 6 İZLE, YORUM, DENEME, GİTMEK

Bir işi  deneylerden öğrenmek her zaman iyidir. Tumblr için bir viral gönderi  oluşturma konusunda istekli iseniz, popüler viral içerik oluşturuculara göz atmak için zaman ayırın, nasıl yaptıklarını anlayın, onlardan bir çıkarım toplamaya çalışın.

Tumblr temalarının çoğunun içine yerleştirilmiş bir arşiv sayesinde, en basit Tumblr blogunun bile kaydedebileceği ve süresiz olarak uzun zaman önce kaydettiği bağlantıları göstereceği anlamına gelir. Aynı yazıyı yayınlarda arka arkaya görünce, sonuçta karışık efektlere sahip olabilir. içerik şiddetli bir şekilde dağılır ve böylece içeriğin tekrar tekrar viral hale gelmesi, kullanıcıların bir sosyal ağ sitesinde görmek istemedikleri şeyler olduğu için mağdur olabilirsiniz.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Soru, görüş ve önerileriniz için bizlere yorumlar kısmından yazmaktan çekinmeyin.. 🙂

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir